גיל קור ש.סנדלר מיזוג אוויר - ייעוץ ,שיווק,מכירה והתקנת מזגנים מדגם תדיראן ומערכות מיני vrf לפרויקטים ודירות קבלן

מזגנים במבצע

שולטים במצב הרוח - מזגנים במבצע

מה היינו עושים בלי מזגנים? בקיץ, בחורף, בסתיו ובאביב, התרגלנו לשלוט על מזג האוויר. ואכן, מאוד קשה לשרוד את הקיץ הישראלי ובמיוחד את החום הגדול שמושפע משינויי האקלים, ללא מזגנים.
 
בין אם מחפשים מזגנים במבצע או מזגן במחירים אטרקטיביים, חשוב לרכוש אותם במקום אמין ואיכותי, חנות המתמחה בתחום ובעלת מוניטין של שנים. חברה שמעבר למזגן עצמו מספקת גם יעוץ, התקנה, תמיכה ושירות לקוחות אדיב.

בעבר, היה מאוד פשוט לרכוש מזגן, אך היום עם השפע הקיים חשוב מאוד להתאים את המזגן לחללי הבית השונים, זאת על מנת לספק קירור מיטבי לכל החדרים, לחסוך באנרגיה ולהקטין את תשלומי החשמל.

על מנת להתאים את המזגן בצורה אפקטיבית למבנה הבית ודרישות החלל, מומלץ להכיר את המזגנים הקיימים כיום עבור השוק הפרטי. ניתן למצוא לא מעט מזגנים במבצע שעושים עבודת קירור מצוינת ומספקים פתרונות מיזוג מיטביים, קיימות מערכות VRF גדולות או מיני, מערכות מיזוג מרכזי או מיני מרכזי, מזגן עילי, מזגנים תלויים, מזגני רצפה, מזגנים מפוצלים  וכד'
מומלץ מאוד לרכוש מזגנים של חברות מובילות בענף לרבות מזגני תדיראן וטושיבה אשר ידועות באיכות הבלתי מתפשרת של המוצרים, בתפוקת מיזוג אופטימלית, יעילות אנרגטית וחסכון משמעותי בעלויות. 

סוגי מזגנים במבצע:

מערכות VRF – מערכת מתקדמת אשר שמה דגש על עוצמת קירור מיטבית ומותאמת אישית, מהירות חימום אפקטיבית והתאמה מהירה לאופן המיזוג הנדרש, תוך ויסות מהיר של תנאי המיזוג והתאמה אופטימלית לטמפרטורה הנדרשת. המערכת נחשבת לירוקה וחסכונית באנרגיה, המזגן פועל בטכנולוגית אינוורטר לפעולה שקטה וחסכונית בחשמל. ניתן לרכוש מערכת VRF רגילה או מיני.

מזגן  עילי – מערכת קירור קומפקטית המתאימה לחללים קטנים וחדרים סגורים ופחות לחללים רחבים. מדובר על מזגן שקט יחסית וחסכוני בחשמל שניתן להתקינו כמעט בכל מקום ללא בעיה או סרבול.

מזגן מיני מרכזי – מערכת המתאימה לחללים גדולים ומספר רב של חדרים, ייחודה של המערכת היא באפשרות הוויסות המיטבית של המיזוג לכל חדר בנפרד ואפשרות לשלוט במערכת באמצעות WiFi. מערכת זו דורשת התאמות ויצירה של תעלות מיזוג דבר הכרוך בעבודות תשתית ולעיתים בהנמכת התקרה עם גבס.

 

ברוב מערכות המיזוג המזגן מפוצל לשתי יחידות – יחידת המדחס והמעבה, ויחידת המאייד. במזגן עילי ובמזגן רצפתי המדחס מותקן מחוץ למבנה והמאייד נמצא בתוך המבנה ומזרים את האוויר הקר או החם אל חלל החדר. בעוד שבמזגן מיני מרכזי, שתי היחידות צמודות ובדרך כלל מרוחקות מחלל הבית, האוויר החם או הקר, עובר בתעלות ומוזרם לחדר באמצעות פתחי אוורור מותאמים.

מאחר שיש לא מעט אפשרויות, כאשר באים לרכוש מערכות מיזוג ואפילו מזגנים במבצע ישנם כמה דברים חשובים שמומלץ מאוד לבדוק ולא להתפשר:

  • בדיקה של תפוקת המזגן – BTU/hr.דהיינו עוצמת הקירור או החימום בשעת עבודה אחת של המערכת, דיוק בתפוקה אפקטיבי על מנת לקבל את התמורה המיטבית, מזגן שעובד בדיוק לפי הצורך, לא מעט מידי ולא בזבזני מידי באנרגיה. יש לדעת מראש את שטח וגודל החלל המיועד, מיקומו בבית, לאיזה כיוון החלל פונה, איזו קומה, מספר הפתחים שיש בחלל, מידת החשיפה לשמש ישירה וכד' 

  • רעש בזמן פעולה – תפקידו של מזגן אמנם לייצר אווירה נעימה בחדר, אבל לא על חשבון תנאים אחרים ולכן מומלץ לוודא שהמזגן אינו משמיע רעשים. המטרה היא לרכוש מזגן שקט הן ביחידה הפנימית והן החיצונית. מי שסובל מרעשים מונוטוניים או ממיזופוניה מומלץ כי יתייעץ להתאמה של מזגן סופר שקט.
     
  • נוחות תפעול ושימוש – מומלץ לרכוש מערכת שניתן להפעיל ולשלוט עליה בצורה פשוטה וקלה. מערכות המופעלות עם שלט רחוק מולטי פונקציונלי המאפשר התאמה מדויקת לצורך בכמה לחיצות פשוטות, הפעלה באמצעות הסמארטפון ע"י אפליקציה ייעודית, טיימר מובנה ועוד.
     
  • חסכון באנרגיה ובכסף – כמובן שכולם רוצים מזג אוויר נעים אבל באיזה מחיר? מומלץ למצוא את מערכת המיזוג המתאימה גם לתקציב הראשוני וגם לשוטף. על מנת לדעת מראש יש לבחון את תווית האנרגיה המצויה על כל מזגן, תווית המציינת את היעילות האנרגטית (כאשר A היא הדרגה החסכונית ביותר) כמו כן יש לבדוק את מקדם היעילות (COP) שהוא היחס בין תפוקת המזגן לצריכת החשמל שלו.