נא מלאו את פרטיכם
- ללא התחייבות -
ונחזור אליכם בהקדם:

הכל על מזגני אינוורטר

הכל על מזגני אינוורטר
מאז נכנסו המזגנים לשימוש ביתי, אי שם בשנות ה-50 של המאה הקודמת, הם עובדים בטכנולוגיה זהה של תפוקה אחידה. כלומר, מקררים או מחממים חלל רק כשהם פועלים באופן מלא (100%). המזגנים עברו אמנם שינוים עיצוביים, הפכו קומפקטיים יותר ואף נוספו להם שכלולים כמו תצוגה אלקטרונית, אך בבסיסם הם נותרו כשהיו.
בשנות ה-80 של המאה ה-20 התעצמה המודעות לשמירה על הסביבה ולחיסכון באנרגיה. כחלק ממודעות זו, ובהיותם מכשירי חשמל זוללי אנרגיה, נאלצו גם המזגנים לעבור שינוי ולהתפתח לעבר עולם ידידותי יותר לסביבה. לאחר מחקר ועבודה קדחתנית, הגיע הפתרון מיפן, שפיתחה טכנולוגיה שנקראת "אינוורטר" (Inverter). מדובר בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום מיזוג האוויר, שיכולה לחסוך בין 30%-50% מצריכת החשמל, נתון משמעותי בהתחשב בעובדה שאורך חיי מזגן ממוצע עומדים על כ-15 שנים.

להתייעצות נוספת ניתן לבדוק עם טכנאי מזגנים הקרוב למקום מגוריכם
 
אז מה זה בעצם מזגן אינוורטר?

עומס החום במבנה הוא דבר משתנה לאורך שעות היממה. בבוקר ובערב קר יותר מאשר בצהרים, לרוב יש פחות אנשים, עבודתם של מכשירים חשמליים פולטי חום ושל מכונות מופסקת ועוד. המיזוג במבנה נועד לגרום לנו להרגיש נעים ונוח. לשם כך, יש צורך לשמור בכל עת על טמפרטורה קבועה.
מזגני אוויר מורכבים משתי יחידות – יחידת המנוע (מדחס ומעבה) ויחידת המאייד (גוף המזגן). המזגנים הרגילים פועלים בשיטת הפעלה והשהייה (ON / OFF). כלומר, המדחס מופעל במלוא תפוקתו, 100%, עד שהחלל אותו הוא מקרר / מחמם מגיע לטמפרטורה הרצויה, ואז עובר המזגן למצב השהייה. כאשר הטמפרטורה בחדר עולה או יורדת ב-5 מעלות בקירוב, שב המדחס לפעילות. פעולות הפעלה והשהייה לסירוגין אלה, גורמות לשחיקה, לבלאי מוגבר ולצריכת אנרגיה גדולה.
לעומת המזגנים הרגילים, מזגנים הפועלים בטכנולוגיית אינוורטר הם בעלי מנוע חכם, היודע להתאים את פעולת המיזוג לטמפרטורה בחלל המצוי. מזגני אינוורטר אינם עובדים במלוא התפוקה, אלא בתפוקה משתנה ויחסית, בהתאם לתנאים במקום.
המילה "אינוורטר" מגיע מהפועל האנגלי to invert שמשמעו להפוך או להמיר. במזגנים אלה מומר זרם החילופין (AC) של החשמל בזרם ישר (DC), מה שמאפשר למדחס להמשיך ולעבוד באופן רציף, תוך שינוי מהירות פעולתו (מהירות הסיבוב), ובכך לשלוט על רמת התפוקה של המזגן ועל צריכת החשמל שלו בין 10%-100%.
 
יתרונות של מזגני האינוורטר
  1. חסכון בצריכת חשמל – הודות לפעולה המשתנה, אך הרציפה של מדחס האינוורטר, יכול המזגן לרדת לרמת תפוקה של עד 10%. מה שאומר שהמזגן נשאר על טמפרטורה קבועה, אך מווסת את התפוקה בחלל בהתאם לעומס החום היחסי בו.
  2. טמפרטורה יציבה – מזגני אינוורטר מגיעים לרמת דיוק של כחצי מעלה מהטמפרטורה הרצויה. מכיוון שבניגוד למזגנים רגילים, בהם יש קפיצות חום / קור כשהמדחס נכנס או יוצא מפעולה, מזגני האינוורטר עובדים באופן רציף, מתבטל הצורך התכוף להתאים מחדש את טמפרטורת המזגן.
  3. רמת לחות קבועה – מזגני האינוורטר מפחיתים את רמת הלחות בעשרות אחוזים ושומרים על קביעותה.
  4. פעולה חרישית – מזגני אינוורטר נחשבים למזגנים שקטים מאוד, עד 50% ביחס למזגנים רגילים.
  5. הפחתה משמעותית של תחושת היובש - מזגני האינוורטר מתמודדים עם בעיית ייבוש האוויר המופיעה עם פעולת החימום של המזגן, בדרך כלל בחורף.
  6. אורך חיים ממושך הודות למספר תקלות מופחת.
  7. מהירות קירור / חימום – מזגני האינוורטר מקררים ומחממים בכמחצית מהזמן שלוקח למזגן רגיל לבצע פעולות אלה.
 
למה וכמה בעצם אתם חוסכים כשאתם רוכשים מזגן אינוורטר?
עלותם של מזגני האינוורטר כמעט כפולה מעלות מזגן רגיל. גם ההתקנה של מזגנים אלה אינה עניין זול ודורש טיפול של אנשי מקצוע בלבד, שיודעים באיזו צנרת להשתמש, מה אורך הצינור המתאים בין המדחס למאייד והיכן למקם את המזגן מבחינת נקודות החשמל והניקוז. אולם, על פי ההערכות, מזגנים אלה חוסכים מאות שקלים בשנה ובמקרים בהם נעשה שימוש יומיומי במזגן במהלך תקופת הקיץ, ההוצאה הראשונית של רכישת המזגן, תחזיר עצמה כבר בשלוש השנים הראשונות. החיסכון הכספי של מזגני האינוורטר מקצץ גם את עלויות האחזקה של המזגן ובנוסף, יש לו ערך מוסף נלווה, בדמותו של החיסכון האנרגטי שלו שמהווה חלק ממערך ההגנה על הסביבה.
אם מתייחסים גם לפתרונות שמציגה טכנולוגיית האינוורטר – ביניהם, קיבוע הטמפרטורה, רמת הלחות וייבוש האוויר – אין ספק שמזגנים אלה הופכים אטרקטיביים ופופולריים מאוד, על אף מחירם הגבוה.
 
באדיבות אתר טוב תודה